Wygodne, pomysłowe i nowoczesne rozwiązania w łazience

Łazienka już od wielu lat jest nie tylko miejscem, w którym dbamy o higienę osobistą, służy nam ona bowiem również jako przestrzeń do relaksu po ciężkim dniu czy domowe SPA. W związku z tym, że w łazience spędzamy coraz więcej czasu, np. na długich, aromatycznych kąpielach lub pod prysznicem, musimy zadbać o to, by korzystanie z tego wnętrza było bezpieczne, higieniczne, a także komfortowe. Na jakie rozwiązania się zdecydować, by właśnie taka była nasza łazienka? Sprawdźmy.

Ogrzewanie podłogowe

Zetknięcie się bosych stóp z chłodnymi płytkami podłogowymi nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie ogrzewania podłogowego w łazience. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Ogrzewanie podłogowe będzie nieocenione, jeśli w naszej łazience będzie się znajdował prysznic oddzielony od reszty łazienki jedynie szyną prysznicową ze szklanymi, przesuwanymi drzwiami. Ogrzewanie podłogowe sprawi, że woda zalegająca na podłodze po wzięciu prysznica bardzo szybko wyparuje. Wielu osobom zależy także na kontrolowaniu temperatury podłogi, tak by dopasować ją do własnych potrzeb. Warto w tej sytuacji kupić regulator temperatury z czujnikiem podłogowym marki Ospel. Przed zakupem dobrze jest jednak sprawdzić ceny takiego rozwiązania. W cenniku marki Ospel tego typu regulatory oferowane są już od około 138 zł.

Bezkołnierzowe miski WC

Odkąd popularność zdobyły muszle podwieszane w ścianie, nasze toalety stały się bardziej higieniczne – najczęściej przy połączeniu miski z posadzką odkładał się niechciany brud. Producenci poszli o krok dalej i by zwiększyć czystość łazienki, wprowadzili na rynek miski bezkołnierzowe. Redukcja kołnierza pozwala na rozprowadzenie spłukiwanej wody po całej powierzchni wewnętrznej miski, a tym samym zużycie wody może się zmniejszyć nawet o 30%. Brak kołnierza ułatwia nam także utrzymanie miski w czystości, ponieważ zabrudzenia nie mogą już osadzać się w jej zakrzywieniach i zakamarkach.

Czyste kabiny prysznicowe

Jeśli w wystroju naszej łazienki stawiamy na minimalizm i proste formy, pewnie zamiast staromodnej kabiny prysznicowej, zdecydujemy się na prysznic ze szklanych tafli. Taki zabieg sprawia, że wnętrze staje się bardziej przestronne i lekkie, ale jest jeden minus: na szklanych powierzchniach widać wszelkie osadzające się zabrudzenia. Dlatego, jeśli sami projektujemy prysznic, zdecydujmy się na szklane drzwi kabiny, pokryte powłokami zapobiegającymi osadzanie się brudu.

Bezpieczeństwo w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym wilgoć i obecność wody nikogo nie dziwi. W związku ze specyficznymi warunkami, jakie panują w tym pomieszczeniu, takie elementy jak lampy, czy elektryka, musi spełniać pewne określone standardy, byśmy mogli się czuć bezpiecznie i komfortowo w ich wnętrzu.

Na kontakt z wodą są narażone gniazdka, które często znajdują się przy umywalce, obok zawieszonego lustra. Takie położenie jest dla nas komfortowe, ponieważ pozwala nam bez przeszkód korzystać przy lustrze z suszarki do włosów czy elektrycznej maszynki do golenia. W łazience jednak nie decydujmy się na montaż standardowych gniazdek elektrycznych, ponieważ o wiele lepszym rozwiązaniem, a przede wszystkim bezpieczniejszym, są gniazdka bryzgoszczelne marki Ospel, których plastikowa osłonka uchroni instalację elektryczną przed kontaktem z wodą.

W łazience powinno się także znaleźć specjalne oświetlenie o wysokiej klasie szczelności. Lampy, które możemy zamontować w tym wnętrzu, powinny mieć minimalny stopień ochronności IP 44. Jeśli oświetlenie będzie narażone na bezpośredni kontakt z wodą, wówczas ten stopień powinien wynosić IP 65.

Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań do łazienki nie musi być kosztowne. Przed zakupem regulatora temperatury czy gniazdek bryzgoszczelnych warto przejrzeć różne cenniki i możliwości. Dla przykładu, sugerujemy sprawdzić cennik Ospel, czyli marki, która oferuje wspomniane produkty w atrakcyjnych cenach, gwarantując przy tym maksymalne bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dzięki temu niskim kosztem możemy stworzyć łazienkę bezpieczną, a także komfortową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *