Po co mi monitoring w domu?

systemy monitoringuMonitoring dziś staje się coraz popularniejszy nie tylko w miejscach pracy, ale także w naszych prywatnych domach. Należy mieć oczywiście na uwadze prawo do prywatności i intymności każdego z mieszkańców domu i przestrzegać go, niemniej jednak dopóki my jesteśmy właścicielami danego domu, dopóty mamy prawo nagrywać bez wiedzy przybyłych do nas gości i wszystkich, którzy się w domu znajdują.

Wszelkie systemy monitoringu zostały opracowane w taki sposób, by niezawodnie, przez 24 godziny na dobę, móc monitorować dokładnie to, co dzieje się w pomieszczeniach, nawet po zgaszeniu świateł czy odłączeniu zasilania głównego. Często zapis z kamery jest jedynym dowodem w sprawie włamania do naszego mieszkania, podejrzenia kradzieży przez jednego z domowników czy nawet nieprawidłowego traktowania naszego dziecka przez jego opiekunkę.

Co ciekawe, powoli odchodzimy od tego, że monitoring źle się nam kojarzy – z inwigilacją i naruszaniem prawa do prywatności, a coraz częściej rozumiemy, że to wyraz troski o mienie właściciela domu czy bezpieczeństwo jego bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *