Regulatory temperatury OSPEL

Regulator temperatury podłogowy, regulator temperatury, ospelZima to okres, w którym częściej korzystamy z przeróżnych systemów regulacji temperatury i klimatyzacji. Dlatego też wszelkiego rodzaju sterowniki najczęściej ulegają uszkodzeniu zimą lub wczesną wiosną. Warto jeszcze przed tym okresem zainwestować w nowy regulator temperatury, jeśli stary już ledwo działa.

Producenci prześcigają się w proponowaniu kolejnych modeli. Tylko klient ma problem, często nie wie, na co zwracać uwagę. Z każdym sprzętem jest podobnie. Mnogość funkcji i brak wiedzy przyprawiają potencjalnego nabywcę o ból głowy. Postanowiłem przybliżyć Wam kilka rodzajów regulatorów, żebyście mniej więcej zaczęli się orientować w całym tym ociepleniowym wyścigu.

Regulatory temperatury służą do sterowania systemem elektrycznego lub wodnego ogrzewania podłogowego. Dzięki odpowiedniemu nastawowi możemy określić, jaką temperaturę chcemy uzyskać. Poszczególne modele różnią się między sobą sposobem montażu, jedne możemy zainstalować za pomocą zacisków gwintowych, inne posiadają zaciski bezgwintowe.

Niektóre z modeli wyposażono w sondę podłogową. Pozwala to na zmierzenie temperatury podłogi przez sam sprzęt. Jest to tak zwane sprzężenie zwrotne, dzięki któremu system będzie mógł automatycznie dostosować (zmniejszyć lub zwiększyć) temperaturę, zależnie od naszych upodobań.

Sprzęt tego rodzaju zasilany jest prądem o napięciu 250V.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *