Stanowisko pracy przyjazne dla klienta

ospel3Salony fryzjerskie to miejsca, gdzie szczególnie kobiety spędzają bardzo wiele czasu. Muszą więc one być tak urządzone, aby klientki czuły się tam naprawdę komfortowo i mogły się zrelaksować w czasie wszystkich zabiegów fryzjerskich. Każde stanowisko fryzjerskie powinno być dobrze oświetlone.

Warto też zapewnić klientom przyjemniejsze, relaksujące oświetlenie na czas oczekiwania podczas zabiegów farbowania, odżywek itp. Dlatego lustro, znajdujące się przy stanowisku powinno posiadać odpowiednie halogeny, najczęściej są one w oprawach punktowych, natomiast światło, tworzące klimat, może być taśmą LED lub kryształowymi kinkietami. Pracując fryzjer wykorzystywać będzie mocniejsze oświetlenie, natomiast na czas przerwy wyłączy jasne halogeny i pozwoli klientce się relaksować cichą muzyką w przyjemnej atmosferze żółtej barwy światła.

Poczekalnię w salonie również warto wyposażyć w podobne oświetlenie tworzące atmosferę salonu. Tutaj mamy większe pole do popisu, gdyż nie potrzeba tam lamp sufitowych, a raczej boczne, które ułatwią przeglądanie prasy w czasie oczekiwania na swoją kolej. Oczywiście dla podniesienia efektu wizualnego aranżacji warto przygotować podświetlenie podłogi i wnęk ozdobnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *