Na co zwrócić uwagę, wybierając czujnik ruchu – Cz. II

czujnik ruchu Ospel, Ospel, czujnik ruchu ImpresjaPrzykładem dobrego urządzenia, który odpowiada na potrzeby użytkownika, jest elektroniczny czujnik ruchu Impresja firmy Ospel. Prosty w obsłudze mechanizm regulujący działanie czujnika pozwala na szybkie i łatwe ustawienie parametrów, które zapewnią wymagane bezpieczeństwo. Sterowanie następuje poprzez jeden przycisk funkcyjny, który odpowiada za włączenie/wyłączenie urządzenia oraz wybór jednego z 4 programów działania.

 
Dodatkowo dłuższe przytrzymanie (10 sekund) guzika spowoduje zablokowanie przycisku sterowania, co skutecznie uniemożliwi przypadkową zmianę programu. Poza podstawowymi funkcjami OFF (tryb wyłączony) i ON (tryb włączony na stałe, dioda daje sygnał barwy czerwonej) Ospel dał do dyspozycji użytkownikowi trzy dodatkowe moduły, których zakres może być zaprogramowany zdalnie. Funkcja RUCH to tryb, w którym włączenie światła lub alarmu następuje zaraz po wykryciu ruchu, bez względu na stopień naświetlenia- w tym wypadku urządzenie działa w trybie dobowym DZIEŃ-NOC.

Kolejną modyfikacją jest aktywacja urządzenia jedynie w porze nocnej (tryb RUCH-NOC). Wtedy sygnał włączenia światła/ alarmu następuje, kiedy ruch wykryty jest w momencie spadającego natężenia światła. Wrażliwość urządzenia na stopień naświetlenia określany jest na wewnętrznym pokrętle LUX, a jego zakres oscyluje na skali pomiędzy 0 a 1000. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt poza domem elektroniczny czujnik ruchu Ospel został wyposażony w dodatkową funkcję RANDOM, której kluczowym zadaniem jest symulowanie obecności ruchu.

Zasada działania tego programu polega na automatycznym włączaniu źródła światła na czas ustalony przez użytkownika (pokrętło TIME) i w częstotliwości ustalanej losowo przez komputer czujnika. Jest to doskonała funkcja, która inicjując ruch, nawet jeśli fizycznie takie zjawisko nie nastąpiło, zmyli intruza, zaznaczy obecność obserwatora i być może zapobiegnie włamaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *