Dwudzielnie i trójdzielne włączniki światła

wyłączniki dwudzielneW niektórych pomieszczeniach niezbędne jest podzielenie oświetlenia tak, by można było używać i jego pełnej mocy, i tylko części. Wówczas doskonale sprawdzają się wyłączniki dwudzielne lub trójdzielne.

Wyłączniki dwudzielne pozwalają na włączenie co drugiej lampy bądź części lampy. Im większy podział oświetlenia tym więcej istnieje możliwości komponowania oświetlenia. Trójdzielne wyłączniki pozwalają natomiast na więcej modyfikacji w oświetleniu, zapalenia zarówno jednej trzeciej, jak i dwóch trzecich.

Jeden niewielki wyłącznik może zarządzać światłem również w kilku pomieszczeniach. Podobnie jak pozostałe kontakty, również kontakty wielodzielne dostępne są w różnym designie i kolorystyce. Swoje zastosowanie mają w szczególności w salach wykładowych, konferencyjnych i na dużych powierzchniach biur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *